הטיפים שלנו

 

תמ"א 38

שואלים אותנו פעמים רבות את אותן השאלות: האם לא נוכל להשכיר דירה בזמן שיפוץ הבניין? למה ששוכר ירצה לגור באתר בניה ולשלם מחיר מלא?

אז בואו נעשה קצת סדר. אפשר להמשיך להשכיר את הדירה ולקבל תמורתה תשלום סביר מאוד. אם הבניין שלכם עובר שיפוץ חוץ רגיל או במסגרת תמ"א 38 נהוג מבחינת להוריד את תשלום שכר דירה בכ-25% בתקופת השיפוץ. לדוגמה, אם אתם משלמים 5,000 ש"ח לחודש אתם אמורים לשלם 3,750 ש"ח לחודש. ואיך מגדירים מהי תקופת השיפוץ? מהיום הראשון שמציבים פיגומים בבניין ועד היום שמורידים אותם. בואו להכיר את הצוות שלנו

 

הפרה יסודית

לפעמים חוזים מתבטלים בגלל הפרה יסודית. אז קודם נסביר מהי הפרה כזו בכלל. מדובר בהפרה שאדם סביר לא היה חותם על החוזה אילו היה יודע מראש שתתקיים. הפרה יסודית מקנה לצד שנפגע את הזכות לבטל את החוזה בגללה.

איך ניתן להימנע ממצב זה בהסכם מכר? בעת קניית דירה שימו לב שאתם לא מנצלים עד השקל האחרון את ההון העצמי שלכם כדי לחתום על העסקה. זאת משום שבלא מעט פעמים שמאי הבנק לא מאשר את מחיר הנכס כמו שהצדדים קיוו לו בגלל חריגת בניה (ואז יש מטראז' חסר שלא מחושב) או תמחור שגוי של מחיר למטר (אתם חושבים שבאזור הנכס שרכשתם המחיר למטר הוא כ-20 אלף ₪ למטר והשמאי מעריך שהוא עומד על רק 18 אלף ש"ח למטר) את הפער יהיה עליכם לשלם מההון העצמי שלכם ואם לא תוכלו לשלמו אפשר להגיע למצב של הפרה יסודית מול המוכר.

אז כפי שאמרנו קודם, קחו מקדם הערכה של טעויות כאלה ואל תבזבזו את כל התקציב שלכם מראש.

 

האזור החם הבא

מילת המפתח בנדל"ן היא לוקיישן. לאתר את האזור החם הבא זו אומנות שיכולה להניב לכם רווח גדול. אז איפה הכי כדאי להשקיע? באיזה שלב כדאי לקנות נכס? והאם כדאי לחכות כמה שנים עד לתחילת בניה?

לא קל להכתיר אזורים כאלה אבל אנחנו יכולים כבר עכשיו לסמן את מתחם שדה דב בצפון ת"א. האזור מסתמן כהשקעה טובה מאוד לאור ההודעה על פינויו הצפוי של השדה ויישום תכניות למתחם מגורים יוקרתי וגדול שהולך להיבנות בקרוב שיכלול חניות מרווחות ומתחם מסעדות יוקרתי.

אין ספק שמדובר בהשקעה לטוות ארוך מפני שייקחו שנים עד לאישור סופי של התכניות אבל כבר עכשיו אפשר להעריך שערך הקרקע צפוי לקפוץ שם משמעותית בעשרות אחוזים ולהפוך לאחת מהיקרות בארץ. אז למה אתה מחכים?

 

קרקעות

הרבה לקוחות מתעניינים ברכישת קרקע באזורים מתפתחים כמו פי גלילות, שדה דב, חוף התכלת. הם מסתמכים על הבטחות של חברות שמציעות להם לקנות למשל רבע דונם בתמורה ליחידת זכות לדירה.

חשוב להדגיש שעד שאין תכנית מאושרת באמצעות טבלת הקצאות שבה יודעים במדויק מי מקבל מה, אי אפשר לדעת ולא לסמוך על אף אחד. כבר היו מעולם מקרים שבהם לקוחות שהובטח להם שיקבלו 12 יחידות לדונם בגלל הבטחות של חברות השיווק וגילו בדיעבד שהם קיבלו רק 8 יחידות לדונם על פי תרשימים של העירייה. אל תאמינו להבטחות שווא ודאגו שהכול יהיה מתועד במסמכים המתאימים.

 

דירה על הנייר

שימו לב למידות הסלון והחדרים כשאתם קונים דירה על הנייר. ניירות ותכניות מעוצבים תמיד יפה, גדול ומרווח אבל המציאות מתגלים לפעמים כשונה לגמרי.

בדקו תמיד מידות אורך ורוחב, שימו לב שבדירה יש סלון ושהוא לא מצוי וגודלו מספק ומתאים להכניס אליו פינת ישיבה, יש מעבר לחדרים אחרים או למרפסת. אל תסתפקו רק בבחינת תוכנית המכר. אם אין מידות בתכנית, בקשו מידות! תמיד תבחנו את הכנס בעזרת תכנית עם קנה מידה. רוחב מינימלי לסלון (מהספה לטלוויזיה) מתחיל מ- 3.5 מטר, ואורך מינימום מתחיל מ 4.5 מטר.

אתם קונים דירה במיליונים והמינימום ההכרחי שעליכם לעשות זה לבדוק, למדוד ולנסות להבין איך הדירה תראה כשהיא מוכנה.

 

 אז למה אתם מחכים? פנו עוד היום ל sky View ותצעדו בבטחה לקראת דירת החלומות שלכם.

 

טלפון משרד:  03-6322100

נייד:            052-2333817

מייל: eyalskyview@gmail.com

 

 

שלח
תודה שפניתם אלינו!
הטופס נשלח בהצלחה, נציגנו ישוב אליכם בהקדם.
שם:
This field is required.
טלפון:
This field is required.
דוא"ל:
This field is required.

 03-6322100 ​