סוכן נדל"ן

שוק הנדל"ן בישראל עובר שינויים רבים בעשורים החולפים בגלל יוקר מחיה, תכניות מגירה של משרדי ממשלה שמתחלפות תדיר (תכנית מע"מ אפס או מחיר למשתכן), גידול באוכלוסין והשפעות של גישה לתחבורה ציבורית ותשתיות. כולם רוצים לקנות או למכור נכסים ברווח ולעשות את העסקה המשתלמת להם ביותר. הדרך לשם עובר לרוב בדרך אחת: שכירת סוכן נדל"ן מומחה. 

 

סוכן נדל"ן שעובד בשבילך

איך תדעו שהסוכן שבחרתם מתאים לצרכים שלכם? התשובה פשוטה: אתם צריכים לקבל את השירות הטוב ביותר. סוכן נדל"ן מקצועי יבין מה הצרכים הייחודיים שלכם, ישווק את הנכס במגוון דרכים, יחסוך לכם ריצות למשרדים עירוניים כדי למצוא תכניות מתאר, ימליץ לכם על בעלי מקצוע משלימים כמו שמאים או עורכי דין ויאתר לכם נכס באזור שאתם אוהבים או קונים שירכשו את הנכס במחיר הראוי.

 

בלעדיות מול סוכן נדל"ן

בגלל שינויים שעובר תחום הנדל"ן בשנים האחרונות, יש לקוחות שמעדיפים שלא להתחייב לסוכן נדל"ן בהסכם בלעדיות. מסיבות רבות ומגוונות מדובר בצעד שדווקא מקשה על השלמת העסקה ולא בהכרח חוסך בזמן וכסף. חתימה על בלעדיות מאפשרת למעשה ללקוח להרוויח שירות אישי ומקצועי של סוכן נדל"ן שמקדיש את מירב זמנו ומרצו כדי להשלים את העסקה בצורה הטובה עבורו. בכלל זה מתווספים שירותים שהמתווך מעניק ללקוח כמו שיווק הנכס, ניהול משא ומתן, פניה למאגר פונים נרחב, שיתופי פעולה עם מתווכים נוספים ויעוץ בנושאים אדריכליים או משפטיים שמעכבים את מכירת הנכס ואינם בולטים לעין של מוכר הדיוט.

 

איך חוסכים זמן וכסף בעסקאות נדל"ן?

חשוב להדגיש שחוזה הבלעדיות הוא חוזה שמגן על הלקוחות ומחייב את סוכן הנדל"ן על פי חוק לשווק את הנכס במגוון אמצעים העומדים לרשותו ובחוזים מסוימים הוא נדרש לפרט את כלל הפעולות שהוא מבצע לשם כך. 

 

סוכנים מנוסים ואמינים יפעלו כל הזמן כדי לפרסם את הנכס שלכם לא רק ביד 2 אלא יפנו עבורכם למאגר הלקוחות ומשקיעים שלהם בנכס, יפרסמו בפלטפורמות דיגיטליות חדשות כמו פייסבוק ולינקדאין, יפנו בעצמם לקולגות שמחזיקים בדיוק את מה שחסר לכם וישאפו לסיים את התהליך בזמן הקצר ביותר. בלי בלעדיות מול סוכן נדל"ן, הפרסום שלכם באתרים או בשילוט על הדירה ייעלם בתוך ים הדירות שמסביב. לא חבל?

 

מקצועיות ואיכות של סוכנות התיווך

כמו כל בעל מקצוע, גם סוכן נדל"ן צריך לעמוד בסטנדרטים שהחוק מחייב. הסוכן חייב להחזיק ברישיון תיווך והלקוח זכאי לבקש את הצגתו לפני תחילת התקשרות. כמו שהזכרנו לעיל חוזה בלעדיות מגן על שני הצדדים וכדאי להבהיר באמצעותו את שלל הפעולות שנדרשות מהסוכן ואת טווח הזמן שבו הוא פועל עבור הלקוח.

 

בנוסף, ניסיון עיר או בשכונות שהלקוח מבקש למכור או לקנות יחד עם המלצות של לקוחות מרוצים אחרים הם שני תנאים שכדאי מאוד לקחת בחשבון בעת שכירת סוכן נדל"ן.

כדאי מאוד להקדיש זמן לקרוא ביקורות במאגרי המידע של גוגל וברשתות החברתיות תגובות של לקוחות שכבר נעזרו בסוכני התיווך שאתם בוחנים כדי להבין יותר על טיב השירות שקיבלו ועל פערים בין ההבטחות והביצוע.

 

בדיקה נוספת שרצוי לערוך היא באמצעות בחינת אתר האינטרנט של חברת התיווך ולקרוא את מפרט השירותים שהיא מציעה ללקוחות, להכיר את הסוכנים וניסיונם בשטח, לקבל טיפים חשובים שיעידו על אמינות ומקצועיות, לראות מהם אזורי הפעילות העיקריים של היועץ ולחפש פעילות שלו גם ברשתות חברתיות כמו פייסבוק, יו טיוב, אינסטגרם ולינקדאין.

שלח
תודה שפניתם אלינו!
הטופס נשלח בהצלחה, נציגנו ישוב אליכם בהקדם.
שם:
This field is required.
טלפון:
This field is required.
דוא"ל:
This field is required.
שלח
תודה שפניתם אלינו!
הטופס נשלח בהצלחה, נציגנו ישוב אליכם בהקדם.
שם:
This field is required.
טלפון:
This field is required.
דוא"ל:
This field is required.

 03-6322100 ​