תיווך בבלעדיות

 

אחת הסוגיות המרכזיות ביחסים שבין מתווך ולקוחות פוטנציאליים הוא עניין הבלעדיות. לקוחות טועים לחשוב שחתימה על הסכם תיווך בבלעדיות הוא הוצאה כספית מיותרת שאפשר לפסוח עליו. למעשה ההיפך הוא הנכון והימנעות מהסכם כזה רק בגלל סיבות כלכליות אינה נכונה ואף גורמת לנזק כלכלי ללקוח. אז איך חותמים על הסכם בלעדיות הוגן שיעלה משמעותית את הנכס שלכם מנכס ויעזור לכם להשיג את הדירה המושלמת במחיר הטוב ביותר?

 

במדריך הבא ננסה לעשות עבורכם סדר:

 

האם חתימה על הסכם תיווך בבלעדיות היא התחייבות שלא כדאי להיכנס אליה?

 

לפני שנענה על השאלות האלה כדאי להסביר מה הוא הסכם בלעדיות. הסכם בלעדיות הוא חוזה שנחתם בין מוכרי הנכס למתווך נדל"ן מורשה ובו הם מסכימים שרק המתווך הזה רשאי למכור את הנכס הספציפי. ההסכם הזה מחייב את שני הצדדים. הוא קובע שאתם נותנים בלעדיות למתווך חוץ ממנו אף אחד לא יכול למכור את הדירה. לפי החוק, תקופת הבלעדיות המותרת היא חצי שנה לכל היותר. זו גם התקופה שרוב המתווכים ידרשו, אך תמיד ניתן להתמקח ולהחליט על תקופה קצרה יותר. היתרון הגדול של ההסכם הזה הוא בתשלום עבור השירות. בניגוד לבעלי מקצוע אחרים, במקרה הזה התשלום למתווך עובר רק במידה והוא אכן הביא לעסקה סופית. כלומר, הסכם הבלעדיות מגדיל את התמריץ של המתווך לסגור את העסקה, ומכאן, גם ההשקעה והרצון שלו לקדם את הדירה שלכם לקראת מכירה.

 

צפו בטיפים נוספים בפינת הנדל"ן שלנו באולפן ynet.

 

מה היתרונות של חתימה על בלעדיות?

עד להשלמת העסקה הלקוח מרוויח למעשה שירות אישי ומקצועי של סוכן נדל"ן שמקדיש את מירב זמנו ומרצו כדי להשלים את העסקה בצורה הטובה עבורו. בכלל זה מתווספים שירותים שהמתווך מעניק ללקוח כמו שיווק הנכס, ניהול משא ומתן, פניה למאגר פונים נרחב, שיתופי פעולה עם מתווכים נוספים ויעוץ בנושאים אדריכליים או משפטיים שמעכבים את מכירת הנכס ואינם בולטים לעין של מוכר הדיוט.

 

חשוב להדגיש שחוזה הבלעדיות מחייב את המתווך על פי לשווק את הנכס במגוון אמצעים העומדים לרשותו ובחוזים מסוימים הוא נדרש לפרט את כלל הפעולות שהוא מבצע לשם כך. מתווכים מנוסים ואמינים יפעלו כל הזמן כדי לפרסם את הנכס שלכם לא רק ביד 2 אלא יפנו עבורכם למאגר הלקוחות ומשקיעים שלהם בנכס, יפרסמו בפלטפורמות דיגיטליות חדשות כמו פייסבוק ולינקדאין, יפנו בעצמם לקולגות שמחזיקים בדיוק את מה שחסר לכם וישאפו לסיים את התהליך בזמן הקצר ביותר.

 

בלי בלעדיות, הפרסום שלכם באתרים או בשילוט על הדירה ייעלם בתוך ים הדירות שמסביב. לא חבל?

 

הכירו את הצוות שלנו.

 

משא ומתן הוא לא משחק ילדים

 

עוד יתרון שיש להסכם הבלעדיות הוא תהליך המשא ומתן בין שני הצדדים בדרך להשלמת העסקה. דמיינו תרחיש שבו המתווך נשכר על ידי הלקוח הפוטנציאלי לנכס שלכם. האם הוא יסייע לכם להשיג את הרווח המקסימלי עבור הדירה שלכם? בוודאי שלא. ניהול משא ומתן הוא אומנות שקשה ללמד ורק מי שמבצע את התהליך באופן שוטף ותדיר יוכל להבטיח שאתם שומרים על האינטרסים שלכם. הסכם הבלעדיות שומר עליכם מהבחינה הזאת. הידע והניסיון של המתווך שמחויב לך בזכות הסכם הבלעדיות יסייעו לו לנהל את המשא ומתן בין המוכר לקונה בצורה האולטימטיבית ולמקסם את הרווח של הלקוח שלו.

 

מה חשוב לבדוק לפני שחותמים על הסכם בלעדיות? הסכם הבלעדיות אמור להגן עליכם מפני בעלי מקצוע לא אמינים ולא מנוסים וחשוב מאוד לבדוק שמוזכרים בהסכם מספר דגשים חשובים כמו פרטי הזיהוי של  המתווך: מספר עוסק מורשה, רישיון תיווך, טלפון וכתובת. לאחר מכן כתובים הפרטים של בעל הנכס - שם, תעודת זהות, טלפון וכתובת. 

 

יש לציין את סוג העסקה (מכירה, קנייה או השכרה), תיאור מפורט של הנכס, מי הבעלים וגם המחיר המבוקש על הנכס. לאחר מכן יש לתחום את תקופת הבלעדיות. כאמור, היא מוגבלת עד לחצי שנה ולסיכום יש לציין את גובה דמי התיווך הרצויים וכן, מה יהיה גובה הפיצויים במקרה של הפרת חוזה של אחד הצדדים. כל אלה יסייעו לכם ולמתווך ששכרתם להשלים את העסקה.

 

אנחנו בסקיי וויו מזמינים אתכם לפגישת יעוץ בחינם במשרדי חברת התיווך שלנו כדי שנוכל להתאים לכם את הנכס המושלם ולעזור לכם למצוא את הקונה המתאים ביותר.

 

 

פנו עוד היום ל sky View תיווך תל אביב ותצעדו בבטחה לקראת דירת החלומות שלכם.

טלפון משרד: 03-6322100

מייל: eyalskyview@gmail.com

שלח
תודה שפניתם אלינו!
הטופס נשלח בהצלחה, נציגנו ישוב אליכם בהקדם.
שם:
This field is required.
טלפון:
This field is required.
דוא"ל:
This field is required.

 03-6322100 ​