הטיפים שלנו

הטיפ השבועי - שואלים אותנו הרבה פעמים את אותה השאלה אז נעשה קצת סדר. אם הבניין שלכם עובר שיפוץ חוץ רגיל או תמ"א 38 מה שנהוג מבחינת תשלום שכר דירה הינו להוריד 25% בתקופת השיפוץ (לדוגמא אם אתם משלמים 5,000 ש"ח לחודש אתם אמורים לשלם 3,750 ש"ח לחודש) - איך קובעים את תקופת השיפוץ ?! (מהיום הראשון שבונים פיגומים בבניין ועד היום שמורידים אותם). בהצלחה

 

הטיפ השבועי - איך לא להגיע ל"הפרה יסודית" בהסכם מכר. חברים, שאתם באים לקנות דירת יד שנייה תשימו לב שאתם לא מגיעים עם השקל האחרון שלכם לעסקה (מבחינת ההון העצמי). לא מעט פעמים אנחנו רואים שהשמאי של הבנק לא מאשר את מחיר הנכס כמו שהצדדים קיוו לו. בדרך כלל זה נובע משתי סיבות. 1) חריגת בניה אפילו קטנה שיש בנכס (ואז יש כאן מטראז' חסר שלא מחושב), לכן חשוב לבדוק ולהבין שאין שום חריגות בניה בנכס. 2) מחיר למטר - אתם חושבים שבאזור הנכס שרכשתם המחיר למטר הוא לדוגמה: 20 אלף שקל למטר והשמאי מאריך שהוא 18 אלף שקל למטר !! על דירה של 60 מטר נהיה פער של 120 אלף שקל, ואת ההפרש הזה עליכם להביא מההון העצמי !! ואז קורה מקרה לא נעים, אין לכם מאיפה להביא את ההפרש ואתם בהפרה יסודית מול המוכר.

 

הטיפ השבועי: שאלה שעולה הרבה לגבי קרקע להשקעה, איפה הכי כדאי להשקיע ? באיזה שלב כדאי לקנות? האם לא נחכה שנים עד לבניה?
ובכן מתחם שדה דב בצפון ת"א מסתמנת כהשקעה הטובה ביותר השנה עם ההודעה על פינויו הצפוי של השדה ותכנית למתחם מגורים יוקרתי וגדול שהולך להיבנות בקרוב עם החניות והמסעדות הכי יקרות בארץ.
נכון שייקח שנים עד לאישור התכניות אבל ערך הקרקע צפוי לתת קפיצה גדולה מאוד במהלך השנה הקרובה (בעשרות אחוזים) ובהתחשב במיקומו וצפי הבניה על קו המים עלות קרקע לבניה שם תהיה מהיקרות בארץ הרבה יותר מכל מקום אחר.

 

הטיפ השבועי: קרקעות - הרבה לקוחות מצלצלים אלינו ומתעניינים ברכישת קרקע, (פי גלילות, שדה דב, חוף התכלת וכ'ו) ואומרים לי שחברה כזאת או אחרת אומרת להם שאם הם קונים (לדוגמה) רבע דונם, הם מקבלים יחידת זכות (לדירה), אני שואל אותם על מה הם מבססים את המידע שלהם והם תמיד עונים את אותה התשובה "לפי גושים ליד שקיבלו את אותו מספר יחידות לדונם, חברים ולקוחות יקרים!! עד שאין תכנית מאושר (טבלת הקצאות) שבה יודעים במדויק מי מקבל מה, אי אפשר לדעת ולא לסמוך על אף אחד בקטע הזה, היו מקרים שגוש ליד קיבל 12 יחידות לדונם, חברות השיווק מכרו ללקוחות על בסיס  12 יחידות לדונם ובסוף שהגיע טבלאות האיזון מהעירייה גילו שהם קיבלו רק 8 יחידות לדונם !!   

 

הטיפ השבועילכל מי שקונה דירה על הנייר !!! בבקשה ממכם לשים לב למידות הסלון והחדרים, אנשים קונים דירה על הנייר וכשהיא על הנייר בתכניות המעוצבות הכל נראה יפה, גדול ומרווח, תמיד תבדקו מידות אורך ורוחב (האדריכל יודע לסדר שבתכנית הכל יראה מושלם) במבחן התוצאה אנחנו פוגשים המון לקוחות שמקבלים דירות שאין בהם סלון או יותר נכון יש סלון בתוך המטבח, או שיש סלון פיצי ברחוב של 3 מטרים וכמובן שאין מקום לפינת ישיבה, ואין כמעט דרך לעבור למטבח או למרפסת. כשאנחנו שואלים את הלקוחות מה לא שמת לב? לא מדדת? התשובה לרוב היא אותו הדבר - בתכנית המכר שקניתי את הדירה היה נראה שיש מקום. שימו לב למידות. ואם אין מידות, לבקש מידות !! לבקש תכנית עם קנה מידה ולקנות סרגל קנה מידה ולבדוק, הלו, אתם קונים דירה במיליונים, המינימום זה לבדוק, למדוד ולנסות להבין איך הדירה תראה כשהיא מוכנה. -- -- -- רוחב מינימום לסלון (מהספה לטלוויזיה) מתחיל מ- 3.5 מטר, אורך מינימום מתחיל מ 4.5 מטר. בהצלחה.

 

מאמרים: 

 

- לינקים לכתבות שלנו ב- ILTV מהדורת החדשות   - 18/6/20 https://youtu.be/_pMKyQOC2nA

-                                                                         9/7/20  https://youtu.be/luwBRy-5-2k

 

- לינק לכתבה של themarker לא עוד 25 מטר תוספת לשטח הדירה המסגרת תמ"א

https://www.themarker.com/realestate/1.8224142

 

לינק לכתבה של עו"ד עודד חן בנושא קבוצות רכישה

   http://www.lawguide.nrg.co.il/showarticle.asp?id=21257

 

לינק לכתבה על פינוי שדה דב, 6/7/2016 שר האוצר מתערב בפינוי שדה דב 

http://www.themarker.com/consumer/tourism/1.2998713 

 

- מחירי הדירות ירדו רק בשני ערים מתוך 35 ערים בחצי שנה הראשונה של שנת 2016

 

לכתבה: http://www.themarker.com/realestate/1.3000477 

 

ליצירת קשר:

 

טלפו משרד:  03-6322100

נייד:            052-2333817

מייל: eyalskyview@gmail.com

מייל: odedskyview@gmail.com

 

 

שלח
תודה שפניתם אלינו!
הטופס נשלח בהצלחה, נציגנו ישוב אליכם בהקדם.
שם:
This field is required.
טלפון:
This field is required.
דוא"ל:
This field is required.